ניסיוני ברביית אוטוצינקלוסים. מאמר מקורי מאת אלקסנדר ירנבורג

פורום המודגש לדגי חתול שונים כגון לוריקרידיים, קורידורסים ורבים אחרים

מנהל: alex

ניסיוני ברביית אוטוצינקלוסים. מאמר מקורי מאת אלקסנדר ירנבורג

הודעהעל ידי admin » ג' אפריל 12, 2005 3:25 pm

ניסיוני ברביית אוטוצינקלוסים
אלכסנדר ירנבורג

תמונה

בדצמבר 2001 קניתי עשרה אוטוצינקלוסים (לא הצלחתי לזהות את הזן המדויק) . הדגים היו בגודל 2 – 2.5 ס"מ ונראו בריאים.
שמתי אותם באקווריום קרנטינה של 50 ליטרים ללא מצע וצמחים. מתוך האביזרים היו רק מחמם ופילטר פרולון פנימי.
דגים התנפלו על האוכל - קישואים, טבליות ספירולינה וגם לב בקר (צמחוניים!) – על כל דבר שאני נתתי.
תוך השבוע הראשון מתו שלושה דגים ובלהקה נשארו שבעה.
כל האוטוצינקלוסים לאחר חודש קרנטינה הועברו לאקווריום בנפח 400 ליטרים עם קורידורסים וטטרות . אקווריום לא חומם עם גוף חימום אלה רק מחום הנפלט מחמש מנורות של 40 וואט כל אחד. טמפרטורת המים נעה מ22 מעלות בבוקר עד 24 מעלות בערב. לא נבדקו מדדי מים. כל שבוע התבצע החלפת כ-25% מנפח האקווריום על ידי מים מהברז.
לקראת סוף מרס אוטוצינקלוסים גדלו וניתן היה להבדיל בין ארבע נקבות לשלושה זכרים.
כל הזכרים ושתי נקבות הועברו לאקווריום בנפח 50 ליטרים ללא מצע ועם שני צמחי אפונוגטון פלסטיים. מהאביזרים היו גוף חימום ופילטר פרולון. הדגים קיבלו מלפפון , קישואים, חסה ותערובת בשרית . הם ניסו לאכול כל דבר , אך מה הם אכלו קשה היה להגיד – המזון הוחלף כל יום עם החלפת המים. כל יום התבצע החלפת 20 % מהמים במים מזוקקים וביום השישי שלהם באקווריום רבייה התגלו כ-40 ביצים על הזכוכית וגם על עלי צמחים ועל התרמוסטט.
התנאים באקווריום: חומציות – 7.3 , מוליכות – 130 מיקרוסימנס (במי ברז – 1250 מיקרוסימנס) , קשיות לא נבדקה.
דגים בוגרים הוצאו (רק נקבה אחת הטילה ביצים) , טמפרטורת המים באקווריום עם ביצים עמדה על 26 מעלות. לאחר שלושה ימים הביצים בקעו ולאחר עוד שלושה ימים הלארוות התחילו לזחול , בעיקר על רצפת האקווריום. הדגיגים קיבלו חלמון ביצה קשה ונאופלי ארטמיה (נראה שדגיגים אכלו רק ארטמיה חצי מתה). הצלחתי לגדל פחות מ20 דגיגים.
שלושה שבועות לאחר ההטלה , שוב שמתי אותם הדגים לרבייה לתוך אקווריום מעט קטן יותר. בוצעו אותם התנאים וקיבלתי התוצאה דומה. גם הפעם רק נקבה אחת הטילה . לא ספרתי את כמות הביצים. גדלו 17 דגיגים.
דגיגים גדלים די איטי. לאחר חודשיים יגיעו ל- 10 -12 מ"מ. אולי אפשר היה לתת תולעים קטנים , אך באותו זמן לא היו ברשותי.
מדוע אני חושב שרק נקבה אחד הטילה בכל הרבייה? לפני הרבייה שתי הנקבות היו מלאות ולאחר הרבייה אחד הייתה "נמחצת" ושנייה נשארה מלאה.

תמונה

*המאמר פורסם לראשונה באתר אקווריסט

*לא ניתן להשתמש במאמר או בחלק ממנו ללא אישור מחבר המאמר - אלכסנדר ירנבורג (alex)
נערך לאחרונה על ידי admin בתאריך ד' אפריל 13, 2005 6:09 am, נערך פעם אחת בסך הכל.
admin
Site Admin

הודעהעל ידי hadarush » ג' אפריל 12, 2005 9:16 pm

מאמר מצויין
גם אני רוצה לנסות ב20 ליטר...
תודה רבה!!!
בלו... בלו... בלו...
hadarush

הודעהעל ידי baruch mor » ד' אפריל 13, 2005 3:07 pm

יפה מאד , תגיד חובה 100% אוסמוזה? אצלי בברז יש כ- 300 מיקרוסימנס ולא 1250 - המים של גבעתיים מאד טובים מסתבר.
האם הם חייבים ארטמיה? אין לי כח להתחיל עם זה , מאז רביית הדיסקוסים לפני כ- 4 שנים לא הבקעתי ארטמיה :?
WWW.FRESHREEF.COM
המדריך שלך לאקווריום צמחיה
רש"י 38 רמת-גן (פינת אבא הילל)
03-5750000
03-7517000
מכירת דגי נוי וצמחי מים, ציוד ומזון לדגים.
יעוץ, הקמה, עיצוב ותחזוקת אקווריומים !
baruch mor

הודעהעל ידי Yan » ד' אפריל 13, 2005 3:20 pm

baruch mor כתב:אצלי בברז יש כ- 300

איך יש לך מוליכות כזאת?
לי יש בין 1100 ל 1400.
אצל IPL (בגבעתיים) פעם שהיתי אצלו והוא בדק, היה 1200 מיקרוסימנס.
אתה לא צריך שום אוסמוזה :wink:

יעקב
Yan
מנהל אתר "ישראקווריום"

הודעהעל ידי alex » ד' אפריל 13, 2005 4:25 pm

יפה מאד , תגיד חובה 100% אוסמוזה? אצלי בברז יש כ- 300 מיקרוסימנס ולא 1250 - המים של גבעתיים מאד טובים מסתבר.
האם הם חייבים ארטמיה? אין לי כח להתחיל עם זה , מאז רביית הדיסקוסים לפני כ- 4 שנים לא הבקעתי ארטמיה

כאן הם התרבו באקווריום כללי

http://www.planetcatfish.com/forum/view ... hp?t=10958
alex
מנהל פורום "דגי חתול"

חזור אל דגי חתול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים

Rambler's Top100 ?iaaen oeoe?iaaiey ?aeoeia@Mail.ru AQA.ru - Ii?oae aeaa?eoienoia. 
Oi?oiu, oioiaaea?ae, eioa?iao-iaaacei