בוטיות

בפורום הזה התפרסמו מאמרים מחוברים/מתורגמים על ידי צוות האתר ועל ידי גולשים

מנהל: Legolas

בוטיות

הודעהעל ידי Yan » ג' נובמבר 30, 2004 9:27 pm

בוטיות (Botia)
Gray , 1831

סוג דגים ממשפחת בינוניים (Cobitidae) תת-משפחה בוטיות (Botiinae)

מוצא : תאילנד, הודו, פקיסטאן, סין , יפן וחלק מהאיים באינדונזיה .

מידע כללי : כיום ידועים כ-40 מיני בוטיות. גודלם נע בין 5 עד ל 35 ס"מ. אופי שלהם נע בין מינים שקטים שניתן לשלב אותם עם רוב הדגים השקטים האחרים (כגון Botia histrionica) לבין מינים אגרסיביים ביותר גם כלפי בני מינם וגם כלפי דגים אחרים (כגון B. beauforti).

מיני בוטיות מחולקים לקומפלקסים. בדרך כלל משייחים אותם ל4 קומפלקסים:
Botia Modesta Complex
Hyemenophysa Complex
Indian Botia complex
Pulchra Complex

המיון מתבצע על פי מיקום מחייה וצורת הגוף .
רוב הבוטיות שייחות ל Botia Modesta Complex .

תנאיי גידול : בגיל צעיר הבוטיות פעלתניות ביותר ואוהבות להתרוצץ באקווריום, אולם בהתבגרות הדג הוא זקוק למקומות מחבוא ומחסות גם לשם מנוחה חשיבות המחסות גדולה ביותר. בלעדיהם הבוטיות ירגישו פחות טוב ויהיו רגישות הרבה יותר למחלות. ראוי לספק מערות, אבנים וגזעי עץ עבור בוטיות. מחסות אלה אמורים להיות מוכנים מראש לפני הכנסת דגי הבוטיות למערכת והם צריכים להיות בטוחים כדי לא למחוץ את הדגים המסתתרים בהם.

חלקו התחתון של דג בוטיה נקי מקשקשים, היות והבוטיה היא דג קרקעי רוב הסיכויים שהקשקשים היו מתקלפים בגלל המגע הרב בין גוף הדג ובין קרקע. יש לוודא שאין חפצים או קצוות חדים שעלולים לפצוע את הבוטיות.
האחד ההתנהגויות שהבוטיות התפרסמו בה היא שכיבה על צדם. פעמים רבות הם משטים בבעלם שחושבים שהן מתות, וברגע שהרשת מתקרבת הם שוחים מהמקום במהירות. אין מה לדעוג, שכיבה על הצד היא אחת הדרכים של הבוטיות "לנוח".
תנאי מים : רוב הבוטיות מעדיפות מים חומציים במקצת (6.0-7.5) וקשיות המים בין 2 ל 12 .
תזונה : אוכלי הכל , יש לדאוג לתוספות צמחיות .

זיהוי מיני : ברוב המקרים קשה להבדיל בין זכר לנקבה. הסימן העיקרי - גודל הבטן. לנקבה בטן עגולה יותר.

רבייה : רביית הבוטיות באקווריום ביתי תתבצע רק במקריות. הבוטיות יתחילו לצאת בלילה ולשחות במעגלים מסביב האחד לשני. אז הם ישחו מלמעלה למטה ומלמטה למעלה. התנהגות זו תימשח כ10-15 דקות ואז תפסיק. את הבוטיות מרבים לרוב על ידי הזרקת הורמונים. בטבע, דגים אלה מתרבים בעונה היבשה, והביצים מתבקעים עם תחילת עונת הגשמים. הרבה שינוים במים חימצון טוב יכולים להיות הסוד להרביית הבוטיות .

במאי 2004 בוצעו שינויים תקסונומיים בסוג בוטיה:
שינויים נרחבים בתקסונומיה של סוג בוטיה (Botia) !!!

_________

אינדקס בוטיות

ניתן להשתמש במאמר הזה ללא אישור, אך חובה לתת קישור לאתר ולכתובת המאמר
Yan
מנהל אתר "ישראקווריום"

הדג שלי

הודעהעל ידי ניקי 123 » ו' דצמבר 10, 2010 10:56 pm

חברה אתם יכולים להגיד לי למה הדג שלי מת שתיי הבוטי שלי מתו אחרי שבוע כשמצאתי אותם ב5 בצהריים מתים על החצץ של האקווריום האם הם ישנים או מתו?????? :cry: :cry: :cry:
ניקי 123

הודעהעל ידי Yan » ש' דצמבר 11, 2010 5:33 pm

קודם כל תן פרטים מלאים על האקווריום שלך:
נפח, כמה זמן עובד, אוכלוסיה, תנאיי מים, רמת החנקנים.
יעקב
Yan
מנהל אתר "ישראקווריום"

Re: בוטיות

הודעהעל ידי orlisi » ה' דצמבר 23, 2010 7:28 am

מעניין, תודה.
דעתי בעניין ניתוחים פלסטיים אינה מגובשת דיה אם כי אני חושבת שאם מראה מסויים מפריע למישהי, הרי שאין להוציא מכלל אפשרות ביצוע של ניתוח קוסמטי. אני בעצמי שוקלת לעבור ניתוח הגדלת חזה http://www.breastaugmentation.co.il/ , מאחר שהחזה שלי קטן ואני חושבת שאם אעבור ניתוח חזה, ארגיש טוב יותר עם עצמי. הלכתי למנתח פלסטי שמבצע ניתוחי חזה, והוא הסביר לי על סוגי השתלים, התהליך של הגדלת חזה וגם על הסיבוכים האפשריים ומשך ההחלמה לאחר הגדלת חזה. היום אני מרגישה שיש לי יותר כלים לקבל החלטה מושכלת בעניין, בהתחשב בעובדה שבעבר עברתי ניתוח אף. אז היה לי אף רחב והיום יש לי אף יפה. עשיתי ניתוח אף קוסמטי http://www.nosejob.co.il/ (לא ניתוח אף רפואי), כי התרשמתי שעם אף מתוקן ארגיש טוב יותר. ואכן, אחרי ניתוח האף, חל שיפור משמעותי בבטחוני העצמי. השינוי לא היה אולי דרמטי כמו ניתוח מתיחת פנים, שהוא מאפשר לנשים להוריד שנים ממראה גילם, אך עדיין, קיבלתי הרבה מחמאות. אמא שלי אגב, עברה מתיחת פנים http://www.facelifting.co.il/ אחרי שסימני הגיל החלו להופיע והקמטוטים לא ניתנו להסתרה עם תכשירים קוסמטיים שונים. ההחלמה לאחר מתיחת הפנים ארכה כשבועיים, אך לא היו לה סיבוכים חריגים ובאופן כללי היא היתה מאוד מרוצה מהתוצאות של ניתוח הרמת הפנים. היא אגב עשתה גם מתיחת צוואר ושאיבה של השומן מאיזור הסנטר, כך שהניתוח היה די מורכב.
נערך לאחרונה על ידי orlisi בתאריך ד' מרץ 23, 2011 4:19 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.
orlisi

הודעהעל ידי orlisi » ב' דצמבר 27, 2010 7:34 am

מה מקור המאמר ?
orlisi

הודעהעל ידי Yan » ב' דצמבר 27, 2010 9:46 pm

מקורות - מאמרים ומיונים וספרים.

לצערי זה לא המאמר ה"מלא" שיש בחלק ה"רוסי" של האתר.

http://www.israquarium.co.il/ru/Article/Loaches.html
יעקב
Yan
מנהל אתר "ישראקווריום"

הודעהעל ידי rofeshen » ש' ינואר 08, 2011 5:15 pm

איזה יופי
בתור גולש חדש שמח לראות אתר כזה
תביא עוד מאמרים מעניינים
rofeshen

חזור אל מאמרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים

Rambler's Top100 ?iaaen oeoe?iaaiey ?aeoeia@Mail.ru AQA.ru - Ii?oae aeaa?eoienoia. 
Oi?oiu, oioiaaea?ae, eioa?iao-iaaacei